Variforce kundër venave me variçe: heq simptomat e dukshme të venave varikoze

Rezultati vjen pas një kursi të plotë aplikimi

  • Parandalon përparimin e venave varikoze
  • Eleminon dhembjen dhe rëndesën në këmbë
  • Përmban përbërës të sigurtë dhe natyrorë
POROSIT

VARIFORCE – ZGJIDHJA E GJENERATËS SË ARDHSHME

Shumica e produkteve deri më tani nuk kanë qenë në gjendje të eleminojnë simptomat e venave varikoze, të heqin ënjtjen dhe të lehtësojnë dhimbjen.

 

NË NDRYSHIM, VARIFORCE KA NJË GAMË TË MADHE EFEKTESH

  1. Promovon shpërbërjen e mpiksjes së gjakut dhe eleminimin e simptomave.
  2. Nxit stimulimin e qarkullimit të gjakut dhe forcimin e mureve të enëve të gjakut.

POROSIT

EFEKTI I DUKSHËM I VARIFORCE

  • Normalizon vëllimin e enëve të gjakut dhe rrjedhjen e gjakut. Variforce nxit mikroqarkullimin në trup, ndihmon për të forcuar kapilarët dhe për të zvogëluar pėrshkueshmėrinë e tyre.
  • Enët e gjakut shërohen dhe nyjet vaskulare zhduken. Për shkak të kësaj, qarkullimi i gjakut rikthehet dhe si pasojë stimulohet funksioni i zemrës, trurit dhe zorrëve.

EFEKTI I PËRGJITHSHËM I PRODUKTIT HAP PAS HAPI:

RREGULLIMI I FUNKSIONIMIT NORMAL TE VALVULAVE VASKULARE
Zhvillimi i venave varikoze karakterizohet nga një ngushtim jonormal i venave,që çon në formimin e trombeve. Në thelb, qarkullimi i gjakut lëviz nga poshtë lart, nga këmbët drejt gjoksit. Me stanjacionin, shumica e gjakut mbetet në gjymtyrët e poshtme.

Variforce forcon valvulat e enëve të gjakut, normalizon qarkullimin e gjakut dhe siguron ushqim në enët e gjakut.

 

FORCIMI I STRUKTURËS SË MUREVE VENOZE
NNë sëmundjet e enëve të gjakut, qelizat e shtresës së brendshme të enëve të gjakut dobësohen, muret bëhen më të hollë.

Përbërësit e kremit e forcojnë shtresën endoteliale dhe i bëjnë enët e gjakut më të qëndrueshme dhe elastike. Kremi ka një efekt pozitiv në muret e venave.

 

ELEMINIM I SINDROMIT TË DHIMBJES DHE PA REHATISË
Gjaku dhe koagulimet trombotike ngecin nëpër venat e fryra dhe te inflamuara duke shkaktuar siklet dhe duke ndikuar ne cilësinë e jetës.

Kremi sulmon shkaqet e dhimbjes, ky efekt zgjat në kohë, dhe sjell një lehtësim të shpejtë falë mentolit, i cili ftoh lëkurën.

TRE HAPA TË THJESHTË PËR T’I BËRË KËMBËT TUAJA MË TË SHËNDETSHME DHE MË TË BUKURA:

  1. Aplikoni nje sasi të vogël në zonën problematike të këmbës dhe prit deri sa kremi të përthithet plotësisht. Produkti duhet të aplikohet rregullisht 1-2 herë ne ditë.
  2. Për rezultatet më të mira, kremi duhet të aplikohet me lëvizje masazhuese.
  3. Periudhën e nevojshme të aplikimit do të ta këshillojë konsulenti.

TË GJITHË ATA, TË CILËT KANË PROVUAR VARIFORCE:

Gjithmonë i kam dashuruar takat e larta, sepse mendoj që e theksojnë në mënyrë të përkryer bukurinë femërore. Por kur zbulova që kisha vena varikoze u detyrova të heq dorë prej tyre. Provova disa lloje të ndryshme kremërash dhe bëra edhe injektime, por nuk më ndihmuan aspak. Falë Variforce, munda të zgjidh problemin tim. Tashmë këmbët e mia janë njësoj si kur isha e re, por përpiqem mos t’i vesh më këpucët me takë të lartë.

MARTA GJONI

Jam e lodhur nga venat varikoze. Kam provuar gjëra të ndryshme, dhe nuk më ka ndihmuar asgjë. Kam veshur gjithashtu geta anti-varicose, gjatë të nxehtit të verës . Një ditë vajza ime më solli kremin Variforce. E nisa përdorimin e produktit, por për të thënë të vërtetën, unë nuk prisja që të merrja asnjë efekt. Megjithatë, sot mund të them se përdorimi i këtij kremi është një praktikë e zakonshme për mua. Dhe për këto rezultate ia vlen!

BIANKA MATO

Gjatë shtatzanisë m’u shfaqën venat varikoze, dhe për më tepër kisha një predispozitë trashëgimie. Fillova të përdor Variforce me shpresën se do të më ndihmonte. Pas disa ditësh, fryrja ishte pakëuar dhe brenda një kohe të shkurtër dhimbja u zvogëlua. Tashme venat varikoze kanë mbetur në të shkuarën. Nuk ekziston asnjë mënyrë më e mirë për të zgjidhur ketë problem për një shumë kaq të vogël parash! Ja rekomandoj absolutisht të gjithëve.

MONIKA SAKO

POROSIT

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: