Varcosin kundër venave me variçe: hiqni qafe shenjat dhe simptomat e dukshme të venave me variçe

I thashë vetes: “Mjaft më me venat varikoze! Do t’i rikthej vetes këmbët e mia të shëndetshme e të reja!

 

Si i thonë fjalës, pleqëria nuk është për njerëzit me zemër të dobët. Praktikisht, kushdo që ka arritur në moshën timë vuan nga hipertensioni, diabeti ose probleme të tjera të shëndetit. Mua m’u diagnostikuan varicet. Ky fakt nuk më habiti sepse është trashëgimi familjare. Mamaja imë iu nënshtrua një ndërhyrje, prandaj është dicka gjenetike. Kur isha e re, adhuroja të vishja cizme të ngushta me takë të lartë.

Nuk tregohesha e kujdesshme atëherë. Kisha aq shumë gjëra për të bërë që të merresha me parandalimin e problemeve në këmbë: Punoja shumë, pastaj u mora me kujdesin ndaj fëmijëve të mi dhe më duhej të fitoja para. Në moshën 40 vjece, kisha një stad të rëndë të venave varikoze dhe pas një turni 8 orarsh pune gati nuk i levizja dot këmbët….Im shoq më ka ndihmuar shumë, më përgatiste maska dhe më bënte masazhe në këmbë për të më lehtësuar dhimbjen. Sigurisht ato metoda me ndihmuan të ndjeja më pak dhimbje dhe për të ulur enjtjen, por ishin sipërfaqësore..

 

Duke u plakur, problemet e mia u keqësuan. Në moshën 68 vjece, nuk rrija dot në këmbë për më shumë se 10 minuta pa ndjerë një dhimbje therëse.

 

Në atë momënt vendosa të kërkoj ndihmë dhe shkova në spital. Një mjek më vizitoi këmbët dhe tha që s’mund të bëhej asgje. Për të rifilluar të eci duhej të operohesha.

 

S’jua shpjegoj dot se sa u trondita pas vizitës. Ime më kishte pasur të njëjtin problem dhe ishte kuruar tek i njejti spital…Shpenzoi një tufë me para, por kur pa që asgjë nuk funksiononte, vendosi të operohej. Kjo e ndihmoi të lehtësonte dhimbjen por gjithësesi kishte probleme me ecjen.

POROSIT

E gjeta zgjidhjen në mënyrë të papritur

S’me kishte mbetur më asgjë për të bërë. Filluam të kursenim për operacionin. Ishte mundësia ime e fundit për të lëvizur këmbët pa ndjerë dhimbje. Një ditë, mbesa ime erdhi të më takonte dhe kishte një broshurë në dorën e saj. Më tha që e kishte gjetur tek një fizioterapiste. Ishte një broshurë që fliste për trajtimet e reja kundër variceve. I kishte kërkuar mjekut informacione për një produkt të quajtur Varcosin .

Mesa duket ishte një ilac inovativ i sapo hedhur ne treg. Nuk ishte bërë akoma shumë i njohur, por personat që e kishin përdorur betoheshin që funksiononte. Rezultatet shkonin përtej pritshmërive të tyre.

Pasi lexova me kujdes informacionet ne broshurë, vendosa të zbuloj më shumë për këtë ilac tundues. Isha e ngopur me sharlatanë që ofrojnë zgjidhje magjike që nuk bënin gjë tjetër vecse keqësonin problemin.

Mbesa ime gjeti faqen e furnitorit zyrtar të Varcosin me të gjitha informacionet e nevojshme: udhëzimet e përdorimit, një listë përbërësish dhe mendimet e njerezve që kishin hequr qafe format e rënda të variceve në vetëm 1 muaj!! Pa kirurgji! E imagjinoni?

Mbesa ime e porositi produktin në internet dhe pas një jave na erdhi pakoja. Sapo nisa ta përdor, pas pak ditësh, vura re që këmbët nuk më dhimbnin si zakonisht. Enjtja ishte zhdukur dhe nuk u kthye me.

Një javë më pas, kisha hequr qafe plotësisht dhimbjen nga venat e enjtura. Pas nje jave tjetër, ishin zhdukur edhe venat lejala që ishin më të enjtura dhe që dhimbnin më shumë. Atëherë guxova të vësh një fustan që kisha 3 vite që nuk e vishja, (ndërkohe vazhdoja të përdorja xhel Varcosin sipas udhëzimeve0)

 

Ka kaluar më shumë së 1 vit që atëherë- tani mund të leviz dhe të eci sa të dua pa u shqetësuar për lodhjen e këmbëve, pasi nuk ndodh më!! Vrapoj njesoj sikur të kisha 16 vjec. Fola me të gjithë miqtë e mi për këtë xhel fantastik që më shpëtoi jetën. Akoma s’mundem ta besoj dot!

POROSIT

Mendimi i ekspertit

Ju këshilloj të provoni Varcosin . Është një xhel plotësisht i sigurtë, hipoalergjik dhe i lehtë për t’u përdorur. Në vetëm 2 jave do të vini re një përmirësim të dukshëm

Gjergji Stroka, kirurg ( mbi 30 vite eksperience)

Mendimet e klientëve

Fantastike, më përpara vishja vetëm këpucë të ulëta, por tashmë mund të vesh cdo lloj!

Matilda Kastori

Këmbët e mia kanë filluar të më dhëmbin dhe të enjten jo shumë kohë më parë..Edhe ime më vuan për shkak të fryrjes së këmbëve, duken si nyjë gjigande. Kam frikë së është dicka qe rrjedh në familje! Atëherë vendosa të porosis xhel Varcosin për të dyja. E përdorim së bashku Enjtja është zhdukur! Mamaja ime ka shpëtuar plotësisht nga dhimbja.

Valmira Besani

Edhe unë vuaj nga venat varikoze, është një mankth i trashëguar! Edhe ime më dhe ime gjyshe vuajnë. E porosita këtë xhel, është fantastik. Faleminderit për këshillën!

Bardha Logoreci

Ky xhel Varcosin është fantastik. Fillova të vuaj nga varicet pas lindjes së tim biri. Mamaja ime më bleu xhel Varcosin i cili më ndihmoi të heq qafe nga venat varikoze ne vetëm një muaj e gjysëm.

Ardita Cepeli

POROSIT

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: