OstyHealth për nyjet: do të lehtësojë shpejt dhimbjen dhe inflamacionin!

 • Lehtëson dhimbjen 15 minuta pas aplikimit.
 • Eleminon fryrjen dhe inflamacionin e Artikulacioneve
 • Ndihmon në rikthimin e lëvizsshmërisë së Artikulacioneve në 10 ditë.
POROSIT

Ostyhealth ZGJIDH PROBLEMET KRYESORE MË ARTIKULACIONET

Ostyhealth përdoret në rastet kur:

 1. Artikulacione TË INFLAMUARA APO TË INFEKTUARA
  për eleminimin e sindromës së dhimbjes dhe rikthimin e funksioneve të Artikulacioneve.
 2. NDRYSHIME TE LIDHURA ME MOSHËN
  Për te rregullimin e artikolacionit të dëmtuar dhe ndryshimeve të tij degjenerative
 3. TRAUMAT E ARTIKOLACIONEVE
  për të rehabilituar përkeqësimin mekanik ose dëmtimin e tendinave
 4. USHQYERJA E PABALANCUAR DHE OBEZITETI
  për rregullim në rast të konsumimit të artikolacionit, distrofise ose deformimit të Artikulacioneve dhe kërcit
 5. PESHA TË RËNDA PËR ARTIKOLACIONIN
  atletë, balerinë dhe persona me konsumim të përsëeritur
 6. FËMIJËT ME KEQFORMIME KONGJENITALE DHE GRATË SHTATZËNA
  për të parandaluar dhe korrigjuar patologjitë e artikolacionit

4 FAZAT E ZHVILLiMIT TË SËMUNDJEVE TË ArtikulacioneVE

 • PAREHATI DHE NDJESI DHIMBJEJE
  Siklet i lehtë në lëvizje dhe parehati. ndjesi periodike dhimbjeje gjatë natës, shtrembërim i Artikulacioneve në rast të ndryshimit të motit.
 • FILLIMI I PROCESEVE PATOLOGJIKE
  Fryrje dhe skuqje e një ose më shumë Artikulacioneve, siklet i dukshëm, ndikim i lartë i ndryshimit të motit në organizëm, kërcitje e bezdisshme e Artikulacioneve.
 • ARTIKOLACIONI I MBINGARKUAR DEFORMOHET
  Lëvizjet janë të limituara dhe shkaktojnë dhimbje, Artikulacionet dhëmbin dhe në moment pushimi. Trajtimi i vetëm i mundur konsiston në ilace të dëmshme. Sëmundja mund të zgjasë për muaj e vite.
 • NDRYSHIME TE PAKTHYESHME NË ORGANIZËM
  Ekziston mundësia e formimit të kontraktimeve muskulare, pra kufizim i levizjes për shkak të plagëve ose kontraktimit të lëkurës. Është thuajse e pamundur të levizë pa ndihmë. Dhimbja është shumë e fortë, e vazhdueshme dhe mund të lehtësohet vetëm me ilace specifike.
POROSIT

Fakte që konfirmojnë efikasitetin e Ostyhealth

 • 92% E PACIENTËVE KANË PËRMIRËSIM TË GJENDJES SË ARTIKOLACIONIT
  STUDIMI TREGON QË MES 1200 PERSONAVE TË PREKURA NGA PROBLEMET E ArtikulacioneVE 92% KA PËRMIRËSIM
 • SHËRIM DHE RIGJENERIM 40% MË I SHPEJTË
  Sipas kërkimeve të Institutit të Artikulacioneve, gaultheria fragrantissima (principi aktiv i Ostyhealth) shkurton kohën e shërimit dhe rigjeneron indin me 40%.

SI TË PËRDORNI Ostyhealth?

 • Vendosni një sasi të vogël kremi në pëllëmbë.
 • Aplikojeni atë me lëvizje të lehta direkt në pjesën e dhimbshme.
 • Përdoreni 3 herë në ditë.

SPECIALISTI KONFIRMON EFIKASITETIN E Ostyhealth

Sëmundja nuk duhet të lihet pas dore! Prej shumë vitesh i këshilloj pacientët e mi të heqin qafe problemet e artikulacioneve duke i trajtuar me kujdes dhe duke kryer profilaksi. Dhe terapia në kohë me «Ostyhealth» ndalon deformimet dhe shkatërrimet e Artikulacioneve dhe ju çliron nga një disabilitet i mundshëm.

 

«Ostyhealth» është një produkt i ri dhe i vlefshëm, i cili eliminon inflamacionin, rigjeneron Artikulacionet dhe parandalon formimin dhe përkeqësimin e sëmundjes. Produkti është plotësisht natyral dhe i përshtatshëm jo vetëm për të rriturit, por edhe për fëmijët “.

Dr. Afrim Tafaj, Reumatolog, profesor
Eksperience 30 vjecare

4 KËSHILLA NGA REUMATOLOGU Afrim Tafaj.

Pranvera, 49 vjec

Problemet me artikolacionet i kam prej disa vitesh, sepse me ndodh që te shendoshem dhe artikolacionet e mia kane veshtiresi t’i rezistojne sforcimeve. Mundohem të bëj një jete më aktive por kjo sigurisht që nuk mjafton. Më përpara e kam pasur të gjithe dollapin me ilace – pomada, kremera. Por asnje nuk me ndihmonte. Pastaj me kapi syri papritur reklamen e Ostyhealth në internet dhe vendosa ta blija menjëherë. Mbeta shume e habitur kur pashë që ky xhel funksionon më mire se sa ilacet me të shtrenjta të cilat kisha qenë e detyruar t’i blija per disa vite. Tashmë është e vetmja gjë që përdor.

Marini, 38 vjec

Kisha një nyje të këmbës të inflamuar. Më përpara dicka e tille s’me ndodhte kurrë. Këmba ishte skuqur, dhe me dhimbte kur vishja këpuce. Farmacisti me këshilloi një pomadë të shtrenjtë, por që s’me dha asnjë efekt për 5 dite. Mezi arrija te ecja. Në punë ankohesha per kete problem vazhdimisht dhe nje kolegia ime më solli Ostyhealth. Shkova me vrap ne banjo dhe e aplikova. Në mbrëmje u ktheva në shtëpi me hap të shpejtë. Pas 2 ditësh e kisha harruar plotesisht ketë inflamacion. Porosita Ostyhealth që ta kisha gjithmone gati në rast nevoje.

Arta 34 vjece

Unë jam 34 vjeç dhe kam gjysmën e jetës time që vuaj nga dhimbjet e gjurit – kam poliartrit kronik. Kam provuar kaq shumë ilaçe. Mbi të gjitha më ka ndihmuar një vaj që digjte lëkurën, por të paktën lehtësonte paksa dhimbjet në nyjet e mia. Një muaj më parë burri im më solli Ostyhealth. Unë e falënderova, por mendova qe do e përdorja një herë dhe pastaj do ta lija në raft. Në mbrëmje lyeva gjunjët dhe shkova në shtrat. Në mëngjes u zgjova pa dhimbje! Në 10 ditë kuptova që prognoza e mjekut për paaftësinë time nuk do të bëhej realitet!

POROSIT

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: