Cardio NRJ kundër hipertensionit: presion plotësisht i stabilizuar

Sipas të dhënave nga Shoqata Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Shëndetit (AISS), enët e gjakut të bllokuara janë shkaku i 93% të sëmundjeve: nga sëmundjet e traktit gastrointestinal deri te problemet e shikimit

POROSIT

Si pastrohen enët e gjakut me Cardio NRJ?

Ky medikament përmban një formulë të veçantë të vitaminës E, ajo quhet alfa-tomoferol. Kjo substancë është në gjendje të depërtojë në molekulat e kolesterolit dhe t’i shkatërrojë ato nga brenda. Si rezultat me një kurs të marrjes së ilaçit, enët pastrohen plotësisht nga akumulimi i kolesterolit në mure, përveç kësaj, mpiksjet e gjakut shpërndahen. Në 96% të rasteve, pas pastrimit të enëve të gjakut, presioni i gjakut tek pacientët është stabilizuar.

POROSIT

Rezultatet e hulumtimit

 • Presion plotësisht i stabilizuar (hipertensioni i kuruar) – 98% e pjesëmarrësve
 • Ritmi i qëndrueshëm i zemrës – 97% e pjesëmarrësve
 • Dhimbje koke e ndalur – 99% e pjesëmarrësve
 • Përmirësimi i vizionit – 74% e pjesëmarrësve
 • Rritja e efektivitetit të trajtimit të rasteve kronike – 92%
 • Përmirësim i qartë në shëndetin e përgjithshëm – 99% e pjesëmarrësve

Përbërje

 1. Vitamina C – forcon dhe tonifikon muret e enëve të gjakut. Zvogëlon shanset për arteriosklerozë dhe krizë hipertonike.
 2. Vitamina A – Stabilizon kapilarët e vegjël.
 3. Vitamina B1 – Forcon muskujt e zemrës. Parandalon sulmet në zemër.
 4. Vitamina B2 – Rrit sasinë e oksigjenit në gjak.
 5. Vitamina B3 – Dilaton enët e gjakut dhe ul presionin e gjakut menjëherë.
 6. Vitamina B12 – Përmirëson përbërjen e gjakut.
 7. Potasi – Zhduk lëngjet e tepërta nga trupi.
 8. Natrio – Zvogëlon ënjtjen që shpesh vret pacientët me presion të lartë të gjakut.
 9. Fosfori – Përmirëson tonin e enëve të gjakut dhe stabilizon punën e sistemit nervor.
 10. Kalcium – zvogëlon mundësinë e një krize hipertensive dhe goditje në tru dhe sulm në zemër.

Opinion i ekspertëve

– Doktor Leo De Angelis, na tregoni, a është me të vërtetë kaq i rëndësishme pastrimi i enëve të gjakut?

Me kalimin e kohës, gjithnjë e më shumë mjekë arrijnë në përfundimin se kjo është me të vërtetë një procedurë jashtëzakonisht e dobishme që jo vetëm që mund të rrisë jetëgjatësinë, por edhe të përmirësojë shëndetin. Sot, edhe jashtë vendit, trajtimi i sëmundjeve të ndryshme (për shembull sëmundjet e veshkave dhe mëlçisë) shpesh është i integruar me terapi pastruese vaskulare. Sepse enët e bllokuara të kolesterolit janë shumë të dëmshme për shëndetin! Dhe nuk po flas vetëm për ata pacientë që kanë sëmundje kardiovaskulare ose, për shembull, hipertension. Të gjithë duhet të pastrojnë enët e gjakut.

Unë e rekomandoj atë për këdo që dëshiron të pastrojë enët e gjakut. Ndihesh mirë dhe shëndeti përmirësohet pas kësaj procedure.

Dr Leo De Angelis, drejtor i kardiologjisë nga qendra e kardiologjisë Moncino në Milano

Comments

Produkt shumë i mire. Jam plotësisht dakord me ju. Më parë ndihesha gjithmonë keq për një arsye apo një tjetër. Qe kur fillova të pastroj enët e mia të gjakut me Cardio NRJ shumë sëmundje kanë pushuar së më bezdisuri. Ia këshilloj kujtdo

Mirela Merhori

Kam pastruar enët e gjakut me këtë ilaç. Një mik kardiolog më këshilloi të trajtoja hipertensionin. Jam 63 vjece. presioni im i gjakut filloi të rritet në 53. Kohët e fundit piket e presionit janë bërë të forta dhe të shpeshta. Një doktor që njoh (mik i fëmijërisë) më tregoi për këtë program dhe më rekomandoi ilaçin për mua 3 muaj më parë. Tani me presionin jam mirë. Produkti është i mrekullueshëm.

Albana Mucaj

Më ndihmoi. Unë jam një hipertonik ekspert. Jam torturuar prej 7 vitesh. Unë isha gati për të marrë pilula gjatë gjithë jetës sime, por përfundimisht, pas një cikli me Cardio NRJ, presioni ndaloi së më dhënë probleme. Unë e rekomandoj atë për të gjithë, ndihmon!

Stavri Thanaj

POROSIT

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: