Artrovex: shpëtoni veten tuaj nga dhimbjet e nyjeve

Një krem që shërben për të luftuar dhimbjet e nyjeve, është kundra artritit dhe arthrosis

 • Ndihmon në parandalimin e depozitimit të kripërave të ndryshme
 • Ndikon drejtëpërdrejtë në rigjenerimin e nyjeve dhe indeve
 • Ndikon në eleminimin e dhimbjeve dhe ënjtjeve

Ky është një krem unik, i cili shërben për shërimin e nyjeve dhe ligamenteve

Kremi Atrovex për kurimin e nyjeve – është një preparat me bazë natyrale i brezit të ri, i cili kombinon në vetvete arritjet më të fundit shkencore. Ky krem rekomandohet nga klinikat më të mira të vendit tonë si një produkt kryesor që ndihmon në shërimin e nyjeve të sëmura.

 • Ndihmon në rigjenerimin e indeve kërcore në mënyrë të pabesueshme
 • Në mënyrë të shkëlqyer ndihmon në eleminimin e dhimbjeve, ënjtjeve dhe mpirjes së nyjeve
 • Shërben për tu rikthyer gjymtyrëve mobilitetin dhe lëvizshmërinë e nevojshme

Sëmundja nuk do të kalojë kurrë vetvetiu

Ndryshe nga disa sëmundje të tjera (për shembull, sëmundjet e ftohjeve), sëmundjet e nyjeve nuk mund të kalojnë vetvetiu, gjë që do të thotë se em kalimin e kohës dhimbja vetëm sa do të rritet më shumë, duke shkaktuar kështu gjithnjë e më shumë diskomfort .

Në qoftë se do të vazhdoni t’i mbingarkoni nyjet tuaja të sëmura, sëmundja vetëm sa do të përkeqësohet, dhe mund të vijë një moment i tillë, kur dhe me ndihmën e terapisë konservative korrigjimi dhe përmirësimi i situatës në fjalë do të jetë tashmë i pamundur.

Do të jeni të detyruar tu drejtoheni operacioneve kirurgjikale komplekse dhe shumë të shtrenjta. Dhe në disa raste të veçanta, situata mund të arrijë deri aty sa kur mund t’iu nevojitet një amputim i plotë i nyjeve, e cila nga ana tjetër në mënyrë të pashmangshme do t’iu çojë deri në paralizim të plotë.

Kujdesuni për ripërtëritjen e nyjeve tuaja sa më shpejt që të jetë e mundur, për aq kohë sa sëmundja nuk ka degraduar deri në ekstremitet !

Përbërësit e kremit

 • Vaji i peshkaqenit — është një agjent i veçantë bioaktiv, i cili nxirret nga mëlçia e peshkaqenëve të detërave të thellë. Ndihmon në rigjenerimin e aftësive funksionale të indeve, përmirëson ndjeshëm lëvizshmërinë e nyjeve, është një ushqyes mjaft i mirë i kërceve, eleminon ndjesinë e dhimbjeve, ndikon në normalizimin e proçeseve të metabolizmit në tërësi, gjithashtu eleminon inflamacionin, ndihmon në normalizimin e proçeseve amortizuese të nyjeve, shërben për shërimin e thyerjeve të mundshme, ndihmon në shkrirjen e depozitimeve të ndryshme të akumuluara të kripërave
 • Ekstrakti medicinal i gjetheve Comfrey — në sajë të substancës së saj përbërëse aktive të allantoin, përshpejton rigjenerimin e indeve të masës kockore në tërësi, rikthen në normën e duhur qarkullimin e gjakut në trupin e njeriut, forcon strukturën e eshtrave, ligamenteve si dhe të tendinave.
 • Glucosaminë — është si një bllok ndërtues për të gjithë lubrifikantët e domosdoshëm të nyjeve dhe indeve amortizues, për më tepër stimulon prodhimin e acidit hialuronik aq shumë të nevojshëm për riparimin e nyjeve të dëmtuara. Ndihmon në eleminimin e shpejtë të simptomave të ndryshme, duke përfshirë këtu dhe ndjesitë e dhimbjeve.
 • Chondroitin — është një analog strukturor i indit kërcor të njeriut, i cili merret nga kockat dhe kërcet peshqëve, si dhe kafshëve të fermave. Ai ka një efekt të theksuar dhe aq të nevojshëm anti-inflamator, sikundër dhe ndihmon në stimulimin e rigjenerimit të indeve kërcore, dhe gjithashtu përmirëson dhe ndihmon në depërtimin e glukozaminës në nyjet e dëmtuara.
 • Ekstrakti i propolisit — ka një efekt të fuqishëm anestetik, sikundër dhe një efekt anti-inflamator lokal.

Mendimi profesional i ekspertëve të fushës

Artrovex është padyshim një preparat mjaft efektiv që shërben për rigjenerimin e nyjeve si dhe për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të nyjeve, të paktën në qoftë se bazohemi vetëm te përberësit e këtij produkti .

Çdo porcion i preparatit Artrovex është i garantuar që përmban 88 miligramë acide bosvelik si dhe 240 miligramë methylsulfonylmethane (MSM), dhe duhet theksuar se kjo sasi i mbulon plotësisht nevojat e organizmit të njeriut për të luftuar proçeset inflamatore të nyjeve si dhe nevojat e squfurit organik aq shumë të nevojshëm që shërben për rigjenerimin e indeve lidhëse të nyjeve.

Kjo është dhe arsyeja e fortë se përse ne jemi absolutisht të sigurt në efikasitetin e jashtëzakonshëm të preparatit Artrovex .

Normalisht është e qartë besoj, se një rezultat real mund të arrihet vetëm në qoftë se do të përdoret rregullisht brenda një kursi të plotë. Në varësi të qëllimeve tuaja individuale, si dhe sigurisht të gjëndjes aktuale të nyjeve rekomandimet për përdorim mund të jenë si më poshtë:

 • për mbështetje ose për parandalim – kursi minimal i rekomanduar duhet të jetë 4-6 javë
 • për rigjenerim – duhet domosdoshmërisht një kurs i dyfishtë nga 4-12 javë

Në varësi të kushteve në të cilat do të jenë nyjet tuaja, kursi mund të përsëritet një muaj më vonë. Ndërkohë që për të forcuar efektin e dhënë, është e nevojshme përsëritja e kursit brenda vitit.

Teodor Gjika
ekspert I pavarur në fushën e mjekësisë

Udhëzime për përdorim

 1. Vendosni një sasi të vogël të kremit në pëllëmbën e dorës tuaj
 2. Aplikojeni sasinë e marrë të kremit në zonat problematike që ju krijojnë shqetësime duke e masazhuar zonën e lyer me lëvizje të ngadalta
 3. Përdoreni 3 herë në ditë

Like this post? Please share to your friends:
Comments: 0
 1. Entela Dhimitraqi

  Unë jam diagnostikuar me osteochondrosis. Ishte dhe u zhduk…për vetëm 10 ditë kaloj gjithçka! Ju faleminderit për këtë mrekulli! Kurse ju z.Argjend bravo ju qoftë, jeni një njeri me të vërtetë i fortë, keni kaluar aq shumë vështirësi. Dhe prapë së prapi ja keni dalë mbanë! Vazhdoni kështu! Ju uroj gjithë të mirat, gjithashtu dhe fat të gjithëve!

 2. Marjeta

  Ky artikull më doli para fare rastësisht. Dhe çfarë të shof!! Ata flasin pikërisht për kremin tonë ortopedik. Që do të thotë, jo në kuptimin i imi, por në kuptimin që unë ja kam blerë kremin në fjalë bashkëshortit tim. Ai nuk e di që unë jam duke shkruar këtu, por gjithsesi dua ta ndajë këtë eksperiencë me ju. Në fund të fundit kjo është pjesë edhe e lumturisë time, më saktë e gjithë lumturisë tonë! Me pak fjalë, pasi lexova komentet, u informova për gjithçka dhe vendosa ta porosis këtë krem. Sepse në atë kohë bashkëshorti im kishte dhimbje të padurueshme. I ka provuar të gjitha, edhe pilula ka pirë, dhe në masazh ka shkuar, madje kjo i shkaktoj dhe probleme me stomakun, dhe ishim duke menduar si do të vepronim më tej. Pastaj filluam të aplikonim kremin në fjalë dhe urra! Zemra ime nuk ka më asnjë problem, ai i është rikthyer sërisht familjes së tij, sërisht i shëndetshëm dhe i fortë!

 3. Fatmiri

  Për disa dekada me rradhë jam përpjekur të kurojë radikulitin e neglizhuar por më kot. Vendosa të provoj kremin për të cilin profesori foli këtu, dhimbjet e shpinës kaluan brenda 2 javësh. Tashmë vrapoj si i ri.

 4. Sonila

  Është thjesht i mahnitshëm! Kam tre javë që e përdor kremin në fjalë, dhe tashmë kanë kaluar të gjitha dhimbjet e shpinës! I uroj projektit tuaj sa më shumë suksese!

 5. Eleonora

  Ju nuk do të më besoni, edhe unë kam patur po të njëjtin problem me shpinën, gjatë gjithë kohës nuk kisha fuqi, humba pothuajse totalisht interesin për jetën, kam qenë e dëshpëruar kur këtu lexoj për këtëkrem ortopedik, është me të vërtetë fantastike, jua sugjeroj të gjithëve.

Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: